
NZXT C750 80 Plus Gold Full Modular 750 Watt Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU412871777
৳12,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: NZXT C750 80 Plus Gold Full Modular 750 Watt Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 87.5% @115Vac |
| Certification | 80 Plus Gold |
| Fan Size | 120mm Black Fan |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 10A-5A 50Hz-60Hz |
| Output | |
| Modular Type | Full Modular |
| AC Input | 100 - 240Vac: 10A-5A 50Hz-60Hz |
| 100 - 240Vac | 10A-5A 50Hz-60Hz |
| DC Output | +3.3V and +5V: 22A (120W) +12V: 62.5A (750W) -12V: 0.3A (3.6W) 5Vsb: 3A (15W) Total: 750W |
| +3.3V and +5V | 22A (120W) +12V |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10-years warranty |








