
Antec HCG850 PRO Platinum ATX 3.1 850W 80 Plus Platinum Fully Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU462519653
৳26,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec HCG850 PRO Platinum ATX 3.1 850W 80 Plus Platinum Fully Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Certification | 80 Plus Platinum |
| Fan Size | 135mm FDB Silent Fan |
| Lighting Effect | N/A |
| Others | PFC: Active PFC Power Good Signal: 100-150ms Protection: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, SIP, NLO Operation Temperature: 0~40°C Regulatory: cTUVus/TUV/CB/RCM/CE/FCC/BIS/BSMI/KC/UKCA/ICES/CCC |
| PFC | Active PFC Power Good Signal |
| Input | |
| Voltage | 100V-240V |
| Frequency Range | 60Hz-50Hz |
| Current | 11A-5.5A |
| Output | |
| Modular Type | Full-Modular |
| Total Power | 850W |
| Connector | |
| Main Power | 1 x 24(20+4)pin MB |
| CPU | 2 x 8(4+4)pin CPU |
| PCI-E | 1 x 16(12+4)pin PCIE 5.1 12VHPWR 3 x 8(6+2) Pin PCI-E |
| SATA | 14 x SATA |
| Molex | 3 x Molex |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years replacement warranty including Burn Cases |








