
Cougar ATLAS 600W 80 Plus Bronze Non-Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU642784240
৳6,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar ATLAS 600W 80 Plus Bronze Non-Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | Up to 87% efficiency |
| Certification | 80+ Bronze |
| Fan Size | 120mm |
| Others | UVP (Under Voltage Protection) OVP (Over Voltage Protection) SCP (Short-Circuit Protection) OPP (Over Power Protection) OCP (Overcurrent Protection) OTP (Over Temperature Protection) |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Output | |
| Modular Type | Non-Modular |
| Total Power | 600W |
| AC Input | 100-240V 50-60Hz 10-5A |
| DC Output | +3.3V / +5V: 20A / 20A (130W) +12V: 50A (600W) -12V: 0.3A (3.6W) +5Vsb: 3A (15W) |
| +3.3V / +5V | 20A / 20A (130W) +12V |
| Connector | |
| Main Power | 1 x Main 24(20+4) Pins |
| CPU | 2 x CPU 8(4+4) Pins |
| PCI-E | 2 x PCI-E 8(6+2) Pins |
| SATA | 6 x S-ATA 5 Pins |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3-Year Brand Warranty |








