
Gamdias AURA GP450 PRO 450W 80 Plus White Certified ATX Power Supply Black Price in Bangladesh
Product Code: PSU597857860
৳2,999
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias AURA GP450 PRO 450W 80 Plus White Certified ATX Power Supply Black Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | approximate 80% efficiency |
| Certification | 80 PLUS White efficiency |
| Fan Size | 120mm Hydraulic Bearing Fan |
| Others | Type: ATX12V v2.4 120mm hydraulic bearing fan |
| Type | ATX12V v2.4 120mm hydraulic bearing fan |
| Input | |
| Voltage | 180-240V / 4A |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Current | 13A / 13A / 27A / 0.5A / 2.5A |
| Output | |
| Modular Type | Non Modular |
| Total Power | 450W |
| AC Input | 180-240V / 4A / 47-63Hz |
| DC Output | +3.3V / +5V / +12V / -12V / +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | 1 (24 Pin) |
| CPU | 1 (4+4 Pin) |
| PCI-E | 1 (6+2 Pin) |
| SATA | 3 (4 Pin) |
| Molex | 2 (4 Pin) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 years warranty |








