GIGABYTE UD1000GM PG5 1000W 80+ Gold Full Modular Power Supply
GIGABYTE UD1000GM PG5 1000W 80+ Gold Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU349608959
18,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE UD1000GM PG5 1000W 80+ Gold Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
Key Features
Efficiency (Approx.)90% at typical load
Certification80 PLUS Gold
Fan Size120mm Hydraulic Bearing(HYB)fan
Input
Voltage100-240 Vac (full range)
Frequency Range60-50 Hz
Current1‎2-6 A
Output
Modular TypeFully Modular
Total Power1000W
Connector
Main PowerATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
ATX/MB 20+4 Pin x 1610mm*1
CPUCPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm+200mm*1
CPU/EPS 4+4 Pin x 2600mm+200mm*1
PCI-EPCI-e 12+4 Pin x 1: 700mm*1 PCI-e 6+2 Pin x 4 : 600mm+150mm*2
PCI-e 12+4 Pin x 1700mm*1 PCI-e 6+2 Pin x 4
SATASATA x 8 : 600mm+150mm+150mm+150mm*2
SATA x 8600mm+150mm+150mm+150mm*2
Floppy4 Pin Peripheral x 3+4-Pin floppy x 1 : 500mm+120mm+120mm+150mm*1
4 Pin Peripheral x 3+4-Pin floppy x 1500mm+120mm+120mm+150mm*1