
Antec G650 650W 80 Plus Gold Semi Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU748965999
৳7,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec G650 650W 80 Plus Gold Semi Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Certification | 80 Plus Gold |
| Fan Size | 120mm Silent Fan |
| Lighting Effect | N/A |
| Others | PFC: Active PFC Power Good Signal: 100-150ms Protection: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, NLO Regulatory: CB / CE / BIS Fan: 120mm Silent Fan |
| PFC | Active PFC Power Good Signal |
| Input | |
| Voltage | 200V-230VAC |
| Frequency Range | 50Hz |
| Current | 4A Max |
| Output | |
| Modular Type | Semi-Modular |
| Total Power | 650W |
| Connector | |
| Main Power | 1 x 24(20+4)pin MB |
| CPU | 2 x 8(4+4)pin EPS 12V |
| PCI-E | 4 x 8(6+2) Pin PCI-E |
| SATA | 8 x SATA |
| Molex | 3 x Molex |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Years replacement warranty including Burn Cases |








