
MSI MAG A850GL PCIE5 850W 80 Plus Gold Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU784791217
৳13,999
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG A850GL PCIE5 850W 80 Plus Gold Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | Up to 90% |
| Certification | 80 Plus Gold |
| Fan Size | 120 mm |
| Input | |
| Voltage | 100~240 Vac |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Output | |
| Modular Type | Fully Modular |
| Total Power | 850W |
| Connector | |
| Main Power | ATX CONNECTOR x1 |
| CPU | EPS CONNECTOR x2 |
| PCI-E | PCI-E 5.0 (16 pin) x1 (600W) PCI-E (6+2 pin) x4 |
| SATA | SATA CONNECTOR x 8 |
| Molex | 4 |
| Floppy | PERIPHERAL / FDD CONNECTOR x 1 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years |








