
MSI MAG A500DN 500W 80 Plus Standard Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU478877615
৳4,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG A500DN 500W 80 Plus Standard Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Continuous Power | 500W |
| Efficiency (Approx.) | 80 PLUS Standard (up to 80%) |
| Fan Size | 120 mm |
| Others | Protection: OCP,OVP,OPP,OTP, SCP,UVP |
| Protection | OCP,OVP,OPP,OTP, SCP,UVP |
| Input | |
| Voltage | 110-240~ |
| Frequency Range | 50~60Hz |
| Output | |
| Modular Type | No |
| Connector | |
| Main Power | 1 x ATX (24 PIN) |
| CPU | 1 x EPS (4+4 PIN) |
| PCI-E | 2 x PCI-E (6+2 PIN) |
| SATA | 5 x SATA (15 PIN) |
| Molex | 2 x MOLEX (4 PIN) |
| Floppy | 1 x FDD (4 PIN) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 Years |








