
Gigabyte P650SS 650W 80 Plus Silver ATX Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU872781118
৳6,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gigabyte P650SS 650W 80 Plus Silver ATX Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 90% at typical load (230V EU) |
| Certification | 80 PLUS Silver |
| Fan Size | 120mm Fluid Dynamic Bearing (FDB) fan |
| Input | |
| Voltage | 155-240 Vac |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Current | 6.3A |
| Output | |
| Total Power | 650W |
| Connector | |
| Main Power | ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 600mm*1 |
| ATX/MB 20+4 Pin x 1 | 600mm*1 |
| CPU | CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 650mm+120mm*1 |
| CPU/EPS 4+4 Pin x 2 | 650mm+120mm*1 |
| PCI-E | PCI-e 6+2 Pin x 2 : 600mm*2 |
| PCI-e 6+2 Pin x 2 | 600mm*2 |
| SATA | SATA x 3 + 4 Pin Peripheral x 1 : 500mm+120mm+120mm+120mm*1 SATA x 2 + 4 Pin Peripheral x 2 : 500mm+120mm+120mm+120mm*1 |
| SATA x 3 + 4 Pin Peripheral x 1 | 500mm+120mm+120mm+120mm*1 SATA x 2 + 4 Pin Peripheral x 2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03-Years |








