
Gigabyte GP-P650G 650W 80 Plus Gold ATX Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU666097245
৳6,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gigabyte GP-P650G 650W 80 Plus Gold ATX Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 90% at typical load |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 120mm Hydraulic Bearing ( HYB ) fan |
| Input | |
| Voltage | 100-240 Vac (full range) |
| Frequency Range | 60-50 Hz |
| Current | 9-4A |
| Output | |
| Total Power | 650Watts |
| Connector | |
| Main Power | ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 600mm*1 |
| ATX/MB 20+4 Pin x 1 | 600mm*1 |
| CPU | CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm+150mm*1 |
| CPU/EPS 4+4 Pin x 2 | 600mm+150mm*1 |
| PCI-E | PCI-e 6+2 Pin x 4 : 500mm+150mm*2 |
| PCI-e 6+2 Pin x 4 | 500mm+150mm*2 |
| SATA | SATA x 6 : 500mm+150mm+150mm*2 |
| SATA x 6 | 500mm+150mm+150mm*2 |
| Floppy | 4 Pin Peripheral x 3: 500mm+150mm+150mm*1 |
| 4 Pin Peripheral x 3 | 500mm+150mm+150mm*1 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 5-Years |








