
Gamdias KRATOS P2-850G 850W 80 Plus Gold ATX 3.0 Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU375560758
৳13,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias KRATOS P2-850G 850W 80 Plus Gold ATX 3.0 Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 90% efficiency |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 120mm hydraulic bearing fan |
| Lighting Effect | 30 Neon-Flex RGB |
| Others | ATX 3.0 & PCIe Gen 5.0 Ready Power Factor Correction: APFC with PF value of 0.99 Support MB Sync: 5V 3-pin Addressable (Digital) RGB Header Only 100% Industrial-grade Japanese Capacitors Native 12VHPWR Cable Full DC-DC, LLC Resonant Circuit Design Heavy-duty Protection: OVP/UVP/OPP/SCP/OCP/OTP |
| ATX 3.0 & PCIe Gen 5.0 Ready Power Factor Correction | APFC with PF value of 0.99 Support MB Sync |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Current | 11-5.5A |
| Output | |
| Modular Type | Fully Modular |
| Total Power | 850W |
| AC Input | 100-240V~ / 11-5.5A / 47-63Hz |
| DC Output | +3.3V / +5V / +12V / -12V / +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | 1 (24 Pin) |
| CPU | 2 (4+4 Pin) |
| PCI-E | 4 (6+2 Pin) |
| SATA | 6 (5 Pin) |
| Molex | 3 (4 Pin) |
| Floppy | 12VHPWR: 1 (12+4 Pin) |
| 12VHPWR | 1 (12+4 Pin) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years |








