Gamdias HELIOS P2A-1300G 1300W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Gold Full Modular Power Supply
Gamdias HELIOS P2A-1300G 1300W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Gold Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU226254564
20,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias HELIOS P2A-1300G 1300W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Gold Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
Key Features
Efficiency (Approx.)92% efficiency
Certification80 PLUS Gold
Fan Size135mm long-lifespan sleeve bearing
Input
Voltage100-240V
Frequency Range50-60Hz
Current15-8A
Output
Modular TypeFully Modular
Total Power1300W
Peak Power1690W
AC Input100-240V~ / 15-8A / 50-60Hz
DC Output+3.3V / +5V / +12V / -12V / +5Vsb
Connector
Main Power1 (24 Pin)
CPU2 (4+4 Pin)
PCI-E4 (6+2 Pin) 1 (12+4 Pin) 12VHPWR
SATA12 (5 Pin)
Molex4 (4 Pin)