
Gamdias HELIOS P2A-1300G 1300W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Gold Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU226254564
৳20,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias HELIOS P2A-1300G 1300W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Gold Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 92% efficiency |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 135mm long-lifespan sleeve bearing |
| Others | ATX 3.1 & PCIe Gen 5.1 Ready Native 12VHPWR Cable High Quality Capacitors Support C6/C7 Power State Automatic Fan Speed Optimizing According to Temperature DC-DC, LLC Resonant Circuit Design Heavy-duty Protection: OVP/UVP/OPP/SCP/OCP/OTP |
| ATX 3.1 & PCIe Gen 5.1 Ready Native 12VHPWR Cable High Quality Capacitors Support C6/C7 Power State Automatic Fan Speed | OVP/UVP/OPP/SCP/OCP/OTP |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 15-8A |
| Output | |
| Modular Type | Fully Modular |
| Total Power | 1300W |
| Peak Power | 1690W |
| AC Input | 100-240V~ / 15-8A / 50-60Hz |
| DC Output | +3.3V / +5V / +12V / -12V / +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | 1 (24 Pin) |
| CPU | 2 (4+4 Pin) |
| PCI-E | 4 (6+2 Pin) 1 (12+4 Pin) 12VHPWR |
| SATA | 12 (5 Pin) |
| Molex | 4 (4 Pin) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years |








