
Gamdias HELIOS M1-750B 750W 80 Plus Bronze Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU511793912
৳6,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias HELIOS M1-750B 750W 80 Plus Bronze Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 85% Efficiency |
| Certification | 80 PLUS Bronze |
| Fan Size | 120mm hydraulic bearing fan |
| Others | Type: ATX12V v2.4 Power Factor Correction: APFC with PF value of 0.99 Protection: OVP / UVP / OPP / OCP / SCP |
| Type | ATX12V v2.4 Power Factor Correction |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Current | 5.5-11A |
| Output | |
| Modular Type | Non Modular |
| Total Power | 750W |
| AC Input | 100-240V / 5.5-11A / 47-63Hz |
| DC Output | +3.3V / +5V / +12V / -12V / +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | 1 (20+4 Pin) |
| CPU | 1 (4+4 Pin) |
| PCI-E | 4 (6+2 Pin) |
| SATA | 5 (5 Pin) |
| Molex | 3 (4 Pin) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Years |








