
Gamdias AURA GP550 550W Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU927958259
৳3,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias AURA GP550 550W Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Continuous Power | 550W |
| Fan Size | 120mm |
| Others | Compatible with ATX12V v2.4 |
| Input | |
| Voltage | 230V |
| Output | |
| Modular Type | Non-Moduler |
| Connector | |
| Main Power | 1x 24-pin |
| CPU | 1x 8 (4+4) pin EPS 12V |
| PCI-E | 1x 8 (6+2) pin PCI-E |
| SATA | 5 |
| Molex | 2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |








