
DeepCool PL750D 750W 80 Plus Bronze Non-modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU870111799
৳7,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool PL750D 750W 80 Plus Bronze Non-modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | ≥85% Under Typical Load(50% Loading) |
| Certification | 80 PLUS Bronze Certified |
| Fan Size | Fan Size: 120mm Fan Bearing: Hypro Bearing |
| Fan Size | 120mm Fan Bearing |
| Output | |
| Modular Type | Non-Modular |
| DC Output | 750W |
| Connector | |
| Main Power | Main Power Connector (20+4)Pin x 1 |
| CPU | CPU(4+4)Pin x 1 |
| PCI-E | PCI-E(6+2)Pin x 2 |
| SATA | SATA x 4 + 4Pin Peripheral x 1 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 5 years |








