
Cougar STC550 550W 80+ White Non-Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU355628661
৳4,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar STC550 550W 80+ White Non-Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | Up to 86% efficiency under 230V |
| Certification | 80+ White |
| Fan Size | 120mm silent fan |
| Others | UVP (Under Voltage Protection) OVP (Over Voltage Protection) SCP (Short-Circuit Protection) OPP (Over Power Protection) OCP (Overcurrent Protection) |
| Input | |
| Voltage | 200-240V~ |
| Output | |
| Modular Type | Non Modular |
| AC Input | 200-240V~ 50Hz / 5A |
| Connector | |
| CPU | 1 |
| PCI-E | 2 |
| SATA | 5 |
| Molex | 1x Motherboard, 2 x P-ATA |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 Year Warranty |








