
Cougar GEX PRO 850 850W 80+ Gold Full-Modular ATX Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU624235081
৳14,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar GEX PRO 850 850W 80+ Gold Full-Modular ATX Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | Up to 91% efficiency |
| Certification | 80+ Gold |
| Fan Size | 120mm HDB fan |
| Others | UVP (Under Voltage Protection) OVP (Over Voltage Protection) SCP (Short-Circuit Protection) OPP (Over Power Protection) OCP (Overcurrent Protection) OTP (Over Temperature Protection) |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Output | |
| Modular Type | Full Modular |
| Total Power | 850W |
| AC Input | 100-240V 50-60Hz 10-5A |
| Connector | |
| CPU | 2 |
| PCI-E | 3 |
| SATA | 8 |
| Molex | 1x 24(20+4) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Year Warranty |








