
Cougar ATLAS 650 650W 80+ Bronze Non-Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU291214312
৳6,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar ATLAS 650 650W 80+ Bronze Non-Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | Up to 87% efficiency |
| Certification | 80+ Bronze |
| Fan Size | Ultra-Silent 120mm COUGAR fan |
| Others | UVP (Under Voltage Protection) OVP (Over Voltage Protection) SCP (Short-Circuit Protection) OPP (Over Power Protection) OCP (Overcurrent Protection) |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Output | |
| Modular Type | Non Modular |
| Total Power | 650W |
| AC Input | 100-240V 50-60Hz 10-5A |
| Connector | |
| CPU | 2 |
| PCI-E | 2 |
| SATA | 6 |
| Molex | 1x Motherboard, 2 x P-ATA |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 Year Warranty |








