
Corsair RM750x SHIFT 750W 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU784380413
৳12,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair RM750x SHIFT 750W 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Continuous Power | 750 Watts |
| Certification | 80 PLUS Gold Certification |
| Fan Size | 140mm |
| Input | |
| Frequency Range | 47 - 63 Hz |
| Output | |
| Modular Type | Full-Moduler |
| Total Power | 750W |
| AC Input | 100 - 240 V |
| DC Output | +3.3V@20A, +5V@20A, +12V@62.5A, +5VSB@3A |
| Connector | |
| Main Power | 1 x ATX CABLE 24-PIN (24) |
| CPU | 2 |
| PCI-E | 1 x PCIe CABLE (12+4)-PIN(12+4) 1 x PCIe CABLE 8-PIN (6+2)X2 1 x PCIe CABLE 8-PIN (6+2) |
| SATA | 3 x SATA CABLE (4 SATA - (right angle)) 1 x PATA CABLE (4-PIN) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years Warranty |








