
Corsair HX1500i 1500W 80+ Platinum Full-Modular ATX Power Supply (UK) Price in Bangladesh
Product Code: PSU123646528
৳40,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair HX1500i 1500W 80+ Platinum Full-Modular ATX Power Supply (UK) Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Continuous Power | 1500W |
| Efficiency (Approx.) | up to 90% |
| Certification | 80 PLUS Gold Certification |
| Fan Size | 140mm |
| Others | Multi GPU Ready Cable Type: Type 4 ATX12V Version: 3.1 Fan Bearing Technology: Fluid Dynamic Bearing MTBF: 100,000 Hours Weight (Kg): 5.042kg |
| Multi GPU Ready Cable Type | Type 4 ATX12V Version |
| Output | |
| Modular Type | Full-Moduler |
| Total Power | 1500W |
| Connector | |
| PCI-E | 5 |
| SATA | 8 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years Warranty |








