
Cooler Master MWE GOLD 1250 V2 Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU223206648
৳25,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cooler Master MWE GOLD 1250 V2 Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | ≥90% @ Typical Load |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 140mm |
| Others | FAN BEARING: FDB HOLD UP TIME: >20ms at 100% Load Peripheral 4-Pin Connectors: 4 |
| FAN BEARING | FDB HOLD UP TIME |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Current | 15-7A |
| Output | |
| Modular Type | Full Modular |
| Total Power | Power Good Signal: 100 - 150 ms |
| Power Good Signal | 100 - 150 ms |
| Connector | |
| PCI-E | PCI-E 6+2 PIN CONNECTORS x 8 |
| SATA | 12 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 years |








