
Cooler Master GX2 750W 80 Plus Gold ATX Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU771201548
৳14,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cooler Master GX2 750W 80 Plus Gold ATX Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | ≥90% @ Typical Load |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 120mm |
| Others | FAN BEARING: HDB HOLD UP TIME: ≥16ms at 80% Load |
| FAN BEARING | HDB HOLD UP TIME |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 10-5A |
| Output | |
| Modular Type | Full Modular |
| Total Power | 80 PLUS Gold Power Good Signal: 100 - 150 ms |
| 80 PLUS Gold Power Good Signal | 100 - 150 ms |
| Connector | |
| PCI-E | PCI-E 6+2 PIN CONNECTORS x 4 |
| SATA | 6 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 years |








