
Cooler Master G700 Gold 700W 80 Plus Gold Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU163289166
৳9,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cooler Master G700 Gold 700W 80 Plus Gold Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | ≥90% @ Typical Load |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 120mm |
| Others | FDD CABLE 4-PIN CONNECTORS:1 HOLD UP TIME: ≥15ms at 100% load |
| FDD CABLE 4-PIN CONNECTORS | 1 HOLD UP TIME |
| Input | |
| Voltage | 100-240V |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Current | 10-5A |
| Output | |
| Modular Type | Non Modular |
| Total Power | 80 PLUS Gold Power Good Signal: 100 - 150 ms |
| 80 PLUS Gold Power Good Signal | 100 - 150 ms |
| Connector | |
| PCI-E | PCI-E 6+2 PIN CONNECTORS x 6 |
| SATA | 6 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 05 years warranty |








