
ASUS TUF Gaming 1200G 1200W 80 Plus Gold Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU963421067
৳33,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS TUF Gaming 1200G 1200W 80 Plus Gold Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 80Plus Gold |
| Fan Size | 135mm |
| Output | |
| Modular Type | Fully modular |
| Total Power | 1200W |
| Peak Power | 25A25A99A 0.8A 3A |
| AC Input | 100-240Vac |
| DC Output | +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | 24/20-pin x 1 |
| CPU | 4+4-pin x 2 |
| PCI-E | PCI-E 16-pin x 1 PCI-E 8-pin x 4 |
| SATA | 5 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 years |








