
ASUS ROG THOR 850W Platinum II 80 Plus Platinum 850W Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU470399843
৳36,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ROG THOR 850W Platinum II 80 Plus Platinum 850W Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 80Plus Platinum |
| Certification | Lambda A++ Certification |
| Fan Size | 135mm wing-blade fan with PWM control |
| Input | |
| Voltage | 100 - 240V |
| Frequency Range | 50Hz-60Hz |
| Output | |
| Modular Type | Fully modular |
| Total Power | 850W |
| Peak Power | 20A 20A 71A 0.3A 3A Combined Load 100W 100W 852W 3.6W 15W |
| AC Input | 100-240Vac |
| DC Output | +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | MB 24/20-pin x 1 |
| CPU | CPU 4+4-pin x 2 |
| PCI-E | PCI-E 16-pin x 1 (component side) PCI-E 6+2-pin x 3 |
| SATA | SATA x 10 |
| Molex | PERIPHERAL x 6 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years |








