
Antec GSK ATX3.1 750W 80 Plus Gold Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU169307616
৳12,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec GSK ATX3.1 750W 80 Plus Gold Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Certification | 80 Plus Gold |
| Fan Size | 120mm Silent Fan |
| Lighting Effect | N/A |
| Others | PFC: Active PFC Power Good Signal: 100-150ms Protection: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, SIP, NLO Operation Temperature: 0~40°C Regulatory: cTUVus / TUV / CB / RCM / CE / FCC / BSMI / KC/ UKCA / ICES |
| PFC | Active PFC Power Good Signal |
| Input | |
| Voltage | 100V-240V |
| Frequency Range | 50Hz-60Hz |
| Current | 10A Max |
| Output | |
| Modular Type | Full-Modular |
| Total Power | 750W |
| Connector | |
| Main Power | 1 x 24 (20+4) pin MB |
| CPU | 2 x 8(4+4)pin CPU |
| PCI-E | 1 x 16 (12+4) pin PCIE 5.1 12VHPWR 4 x 8 (6+2) pin PCI-E |
| SATA | 8 x SATA |
| Molex | 4 x Molex |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 Years replacement warranty including Burn Cases |








