
Antec CSK 850 PRO 850W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Bronze Semi-Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU156559829
৳8,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec CSK 850 PRO 850W ATX 3.1 & PCIE 5.1 80+ Bronze Semi-Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Certification | 80 PLUS BRONZE Certified |
| Fan Size | 120mm Silent Fan |
| Others | PFC: Active PFC Power Good Signal: 100-150ms Protection: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, SIP, NLO Regulatory: TUV / CB / RCM / CE / BIS / UKCA / KC |
| PFC | Active PFC Power Good Signal |
| Input | |
| Voltage | 200V-240V |
| Frequency Range | 50Hz |
| Current | 5A Max |
| Output | |
| Modular Type | Sami-Modular |
| Total Power | 850W |
| Connector | |
| Main Power | 1 x 24 (20+4) pin MB |
| CPU | 2 x 8 (4+4) pin CPU |
| PCI-E | 4 x 8 (6+2) pin PCI-E 1 x 16 (12+4) pin PCIE 5.1 12V-2x6 (600W) |
| SATA | 6 x SATA |
| Molex | 3 x Molex |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Years replacement warranty including Burn Cases |








