
Antec CSK 650DC 650W 80+ Bronze Non-Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU844957845
৳6,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec CSK 650DC 650W 80+ Bronze Non-Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Certification | 80 PLUS BRONZE |
| Fan Size | 120mm Silent Fan |
| Others | PFC: Active PFC Power Good Signal: 100-500ms Protection: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, SIP, NLO Regulatory: cTUVus / TUV / CB / RCM / CE / FCC / BSMI / KC / UKCA / ICES/BIS |
| PFC | Active PFC Power Good Signal |
| Input | |
| Voltage | 100V-240V |
| Frequency Range | 50Hz-60Hz |
| Current | 12A Max |
| Output | |
| Modular Type | Non-modular |
| Total Power | 650W |
| Connector | |
| Main Power | 1 x 24(20+4)pin MB |
| CPU | 2 x 8(4+4)pin CPU |
| PCI-E | 2 x 8(6+2)pin PCI-E |
| SATA | 6 x SATA |
| Molex | 3 x Molex |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Years replacement warranty including Burn Cases |








