
Antec ATOM B750 750W 80 Plus Bronze Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU903215152
৳7,050
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec ATOM B750 750W 80 Plus Bronze Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Continuous Power | 750 Watt |
| Certification | 80 PLUS Bronze Certified |
| Fan Size | 120mm Silent Fan |
| Input | |
| Voltage | 200-230V |
| Frequency Range | 50Hz |
| Current | 6.3A |
| Output | |
| Total Power | 750W |
| DC Output | +3.3V, +5V, +12V, -12V, +5Vsb |
| Connector | |
| Main Power | 1x 24-pin Main Connectors |
| CPU | 2x 8(4+4)pin CPU Connectors |
| PCI-E | 4x 8(6+2)pin PCI-E Connectors |
| SATA | 5x SATA Connectors |
| Molex | 3x Molex Connectors |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Years replacement warranty including Burn Cases |








