
1STPLAYER SFX 650W 80 Plus Gold Full-Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU432631438
৳12,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER SFX 650W 80 Plus Gold Full-Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 92.3% @ typical load |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 80mm hydraulic bearing |
| Others | Protections: UVP, OVP, OPP, SCP, Lightning protection Operation Temperature: 0 ~40℃ MTBF: 100,000 hours Circuit Structure: LLC resonant converter topology Regulatory: CE / FCC / C-Tick / ROHS / CCC / cTUVus / IEC / EAC |
| Protections | UVP, OVP, OPP, SCP, Lightning protection Operation Temperature |
| Input | |
| Voltage | 100 - 240 Vac |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 10A MAX |
| Output | |
| Modular Type | Full-Modular |
| Total Power | 650W |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 7 years |








