
1STPlayer PS-600AX Bronze Non Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU941467712
৳4,650
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPlayer PS-600AX Bronze Non Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Continuous Power | Output Capacity: 400/500/600 W |
| Output Capacity | 400/500/600 W |
| Efficiency (Approx.) | 85% @ Typical Load |
| Certification | 80 PLUS BRONZE Regulatory: CE/FCC/C-Tick/ROHS/CCC/cTUVus/IEC/EAC Protections: UVP, OVP, OPP, SCP, Lightning Protection |
| 80 PLUS BRONZE Regulatory | CE/FCC/C-Tick/ROHS/CCC/cTUVus/IEC/EAC Protections |
| Fan Size | 120MM Hydraulic Bearing |
| Others | Active PFC Operation Temperature: 0~40℃ MTBF: 100,000 hours Circuit Structure: Double Forward Net Weight: 2.2kg Gross Weight: 2.6kg Dimensions(L*W*H): 140*150*86 MM |
| Active PFC Operation Temperature | 0~40℃ MTBF |
| Input | |
| Voltage | 100-240 VAC |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 10A MAX |
| Output | |
| Modular Type | 500/600 Non Modular |
| Peak Power | 600 W |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 5-years |








