
1STPLAYER NGDP ATX 3.1 GOLD 750W Full Modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU980715491
৳11,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER NGDP ATX 3.1 GOLD 750W Full Modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 88.39 % at full load |
| Certification | 80 PLUS Gold |
| Fan Size | 120 mm FDB |
| Others | PFC: Active PFC PROTECTIONS: UVP, OVP, OPP, SCP, OCP, OTP PROTECTION TEMPERATURE: 0 - 40℃ MTBF: 100,000 hours CIRCUIT STRUCTURE: LLC + DC-DC REGULATORY: CE / FCC / C-Tik / ROHS / CCC / cTUVus / IEC / EAC DIMENSIONS: 140 x 150 x 86 mm |
| PFC | Active PFC PROTECTIONS |
| Input | |
| Voltage | 100 - 240 Vac |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 10 - 5A |
| Output | |
| Modular Type | Full Modular |
| Total Power | 850W |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 10 years |








