
1STPLAYER FK 5.0 PS-500FK 500W Non-Modular ATX Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU677727117
৳3,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER FK 5.0 PS-500FK 500W Non-Modular ATX Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | Over 85% efficiency at typical load |
| Fan Size | 120MM Hydraulic Bearing |
| Others | PFC: Active PFC Protections: UVP, OVP, OPP, SCP, lightning protection Operation Temperature: 0~40℃ MTBF: 100,000 hours Circuit Structure: Double Forward Regulatory: CE/FCC/C-Tick/ROHS/CCC/cTUVus/IEC/EAC |
| PFC | Active PFC Protections |
| Input | |
| Voltage | 100-240 VAC |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 8 / 10A MAX |
| Output | |
| Modular Type | Non Modular |
| Total Power | 500W |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |








