
1STPLAYER ACK Silver 850W 80 Plus Silver Non-modular Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: PSU138638525
৳8,150
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER ACK Silver 850W 80 Plus Silver Non-modular Power Supply Power: Not specified Modular: Not specified Fan Size: Not specified Efficiency Rating: Not specified Form Factor: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Efficiency (Approx.) | 90.47% at typical load 87% @ typical load |
| Certification | 80 PLUS Silver |
| Fan Size | 140 mm hydraulic bearing |
| Others | PROTECTIONS: OVP/OPP/SCP/OCP/UVP/OTP REGULATORY: EAC/CE/FCC/UKCA/RoHS |
| PROTECTIONS | OVP/OPP/SCP/OCP/UVP/OTP REGULATORY |
| Input | |
| Voltage | 100 - 240 Vac |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Current | 10 A MAX |
| Output | |
| Modular Type | Non-Modular |
| Total Power | 850W |
| Connector | |
| PCI-E | PCI-E Cable 8-pin (6+2): 2 |
| PCI-E Cable 8-pin (6+2) | 2 |
| SATA | SATA Cable + MOLEX (4 pin) : 2 |
| SATA Cable + MOLEX (4 pin) | 2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 7 years |








