
Xtreme M111 RGB Mid Tower Casing With 2 RGB Fan Price in Bangladesh
Product Code: CAS526290536
৳2,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme M111 RGB Mid Tower Casing With 2 RGB Fan Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Front Panel | Steel |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Tempered Glass, Steel |
| Dimensions | 430 x 210 x 460mm |
| Radiator Support | Front: up to 240mm, Top: up to 240mm, Rear: 120mm |
| Front | up to 240mm, Top |
| Pre- Installed Fans | 2x RGB Fan |
| Drive Bays | 1*3.5″ HDD 1* 2.5″ SSD NO CD-ROM |
| I/O Port | 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x Audio In/Out |
| Additional Feature | |
| Side Panel | Left Side Panel Full Glass Right Side Panel Full Metal Panel (Convex) |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | Max. 160mm |
| Maximum Graphics Card Length | Max. 340mm |
| Maximum PSU Length | ATX |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








