
ASUS ProArt PA602 Mid-tower E-ATX Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS379879155
৳30,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ProArt PA602 Mid-tower E-ATX Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Tempered Glass Panel | Left Side |
| Motherboard Support | EATX (12"x10.9") ATX Micro-ATX Mini-ITX DTX Mini-DTX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Weight | 15.8 kg |
| Dimensions | 593 x 560 x 245 mm |
| Front Ports | 2 x USB 3.2 Gen1 1 x UBS 3.2 Gen 2x2 Type C 2 x USB 2.0 Fan Control Button Reset Button |
| Expansion Slots | 8 2 (additional vertical) |
| Radiator Support | Radiator Support (Top) 120 mm 140 mm 240 mm 280 mm 360 mm 420 mm |
| Fan Support | Cooling Support (Front) 2 x 200 mm Cooling Support (Top) 3 x 120 mm 3 x 140 mm Cooling Support (Rear) 1 x 120 mm 1 x 140 mm |
| Pre- Installed Fans | Pre-installed Fans (Front): 2 x 200 mm Pre-installed Fans (Rear): 1 x 140 mm PWM |
| Pre-installed Fans (Front) | 2 x 200 mm Pre-installed Fans (Rear) |
| Drive Bays | 4 x 2.5" Bay 4 x 2.5"/3.5" Combo Bay |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Included |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 190 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 450 mm |
| Maximum PSU Length | 190 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








