
Xtreme F03 Mini Tower Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS897642035
৳1,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme F03 Mini Tower Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mini Tower |
| Front Panel | Plastic |
| Tempered Glass Panel | N/A |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | SPCC & Plastic |
| Dimensions | 305(L)*165(W)*350(H)mm |
| Drive Bays | 2x 3.25 2x 2.25 |
| I/O Port | 2x USB 2x 3.5mm Audio Jack |
| Additional Feature | |
| Side Panel | 0.4mm SPCC Coating Black Chassis |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 140mm Max. |
| Maximum Graphics Card Length | 200mm Max. |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








