
Xtreme D777B Mid Tower Casing With 7-inch Display Price in Bangladesh
Product Code: CAS868213025
৳7,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme D777B Mid Tower Casing With 7-inch Display Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Front Panel | Mesh + LCD Screen Display |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Tempered Glass, Steel |
| Weight | Approximately 7 kg |
| Dimensions | 480 x 210 x 480 mm (L x W x H) |
| Expansion Slots | 7 |
| Radiator Support | Front (up to 240mm), Top (up to 240mm), Rear (120mm) |
| Pre- Installed Fans | 3 x 120mm Fans |
| Drive Bays | 2 x 3.5" HDD, 2 x 2.5" SSD |
| I/O Port | 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, Audio/Mic |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | Max. 165mm |
| Maximum Graphics Card Length | Max. 320mm |
| Maximum PSU Length | Bottom mounted, ATX PSU |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








