
Xtreme 951 Mid Tower ATX Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS262346267
৳1,450
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme 951 Mid Tower ATX Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Motherboard Support | ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Metal & Plastic |
| Dimensions | 410 x 180 x 420mm |
| Front Ports | Front/Top USB port: 2x USB 2.0 Front/Top Audio Port: 1x Audio |
| Front/Top USB port | 2x USB 2.0 Front/Top Audio Port |
| Expansion Slots | 7 |
| Drive Bays | 3x 3.5 Inch Drive Bay 2x 2.5 Inch Drive Bay |
| I/O Port | 1x Audio |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Included |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 160mm |
| Maximum Graphics Card Length | 240mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








