
Xtreme 950 Mid Tower ATX Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS441250149
৳1,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme 950 Mid Tower ATX Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Motherboard Support | ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Metal |
| Dimensions | 375 x 180 x 410mm |
| Expansion Slots | 7 |
| Fan Support | 120mm |
| Drive Bays | 3x 3.5 2x 2.5 |
| I/O Port | 2 x USB 2.0 1 x Audio |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Included |
| Side Panel | 0.45mm black chassis |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 160mm |
| Maximum Graphics Card Length | 240mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








