
Xigmatek XA24 Desktop ATX Casing with PSU Price in Bangladesh
Product Code: CAS444270500
৳3,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xigmatek XA24 Desktop ATX Casing with PSU Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Motherboard Support | ATX, M-ATX, Mini ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | STEEL |
| Dimensions | 373×188×413 mm (L×W×H) |
| Front Ports | USB2.0 ×2, USB3.0 ×1, HD AUDIO |
| Expansion Slots | 6 Standard Slots |
| Fan Support | Front: 120mm × 2 Side: 120mm × 2 Rear: 80mm × 1 |
| Front | 120mm × 2 Side |
| Drive Bays | HDD rack: 3.5″ HDD ×2 Mainboard rack: 2.5 SSD × 2 Base plate: 2.5″SSD & 3.5″ HDD ×1 |
| HDD rack | 3.5″ HDD ×2 Mainboard rack |
| I/O Port | USB2.0 ×2, USB3.0 ×1, HD AUDIO |
| Additional Feature | |
| PSU | STANDARD PS2 ATX PSU |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 155MM |
| Maximum Graphics Card Length | 330MM |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








