
XIGMATEK Phantom Mid-Tower ARGB Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS779729794
৳5,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: XIGMATEK Phantom Mid-Tower ARGB Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mini Tower |
| Tempered Glass Panel | Tempered Glass Side Panel |
| Motherboard Support | ATX, Micro ATX, Mini ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Steel |
| Dimensions | 370 x 200 x 456 mm (LxWxH) |
| Expansion Slots | 7 |
| Radiator Support | Front: 360mm Rear: 120mm |
| Front | 360mm Rear |
| Fan Support | Front: 3 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm Top: 2 x 120mm |
| Front | 3 x 120 mm Rear |
| Drive Bays | MB Panel: 2.5" SSD X2 PSU Shroud: 3.5" HDD x1 HDD Cage: 3.5" HDD X2 or 3.5" HDD & 2.5" SSD x1 each |
| MB Panel | 2.5" SSD X2 PSU Shroud |
| I/O Port | 1X USB 3.0, 2 X USB 2.0 port, HD Audio |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Liquid Cooling Support |
| PSU | Not Include |
| Side Panel | Edge-to-edge Tempered Glass Side Panel |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165mm |
| Maximum Graphics Card Length | 320mm |
| Maximum PSU Length | 165mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








