
XIGMATEK Gaming Z RGB Mid Tower Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS874506757
৳5,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: XIGMATEK Gaming Z RGB Mid Tower Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX/M-ATX/Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Tempered Glass and Steel |
| Dimensions | 381x218x449mm |
| Front Ports | 1 x USB3.0, 2 x USB2.0, HD Audio |
| Expansion Slots | 7 Standard Slots |
| Fan Support | Front: 120mm x3 or 140mm x2 Rear: 120mm x1 Top: 120mm x2 |
| Front | 120mm x3 or 140mm x2 Rear |
| Pre- Installed Fans | No |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Liquid Cooling Support: Front: 360 Top: 240 Rear: 120 |
| Liquid Cooling Support | Front |
| PSU | Standard PS2 ATX PSU |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum Graphics Card Length | 340mm |
| Maximum PSU Length | 180mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








