
Xigmatek Aquarius Pro Mid Tower ATX Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS826280087
৳12,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xigmatek Aquarius Pro Mid Tower ATX Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Front Panel | Glass |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX, M-ATX, Mini-ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | 0.8mm SPCC Thickness |
| Dimensions | 460mm (L) x 285mm (W) x 445mm (H) |
| Expansion Slots | 7 Standard Slots |
| Radiator Support | Bottom: 360mm Top: 360mm |
| Bottom | 360mm Top |
| Fan Support | Top: 3 x 120mm/140mm Bottom: 3 x 120mm MB Side: 3 x 120mm Rear: 1 x 120mm |
| Top | 3 x 120mm/140mm Bottom |
| Drive Bays | 2PCS Removeable HDD Cages 3.5 inch HDD x 4 2.5 inch SSD x 4 |
| I/O Port | USB 3.0×1 + USB 2.0×2, HD Audio |
| Additional Feature | |
| PSU | Standard PS2 ATX PSU |
| Side Panel | Glass |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 185mm |
| Maximum Graphics Card Length | 430mm |
| Maximum PSU Length | 220mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








