
Xigmatek AQUA Ultra Black Mid Tower Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS514419935
৳13,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xigmatek AQUA Ultra Black Mid Tower Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Front Panel | Metallic Design Panel |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | E-ATX, ATX, M-ATX, and Mini ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | 0.8mm SPCC Thickness |
| Dimensions | 460x258x445mm |
| Front Ports | 2 x USB3.0, 2 x USB2.0, USB-C, HD Audio |
| Expansion Slots | 7 Standard Slots |
| Fan Support | Bottom: 120mm x3 Rear: 120mm x1 Top: 120mm x3 MB Panel: 120mm x3 |
| Bottom | 120mm x3 Rear |
| Pre- Installed Fans | No |
| Drive Bays | 2PCS Removeable HDD Cages 3.5" HDD x4 2.5" SSD x4 |
| Additional Feature | |
| PSU | Standard PS2 ATX PSU |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 185mm |
| Maximum Graphics Card Length | 430mm |
| Maximum PSU Length | 220mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








