
Xigmatek Aqua M mATX Tempered Glass Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS604473107
৳6,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xigmatek Aqua M mATX Tempered Glass Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | Micro-ATX, MINI-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Tempered Glass and Steel |
| Dimensions | 348 x 280 x 378mm |
| Front Ports | 1 x USB3.0, 2 x USB2.0, HD Audio |
| Expansion Slots | 4 Standard Slot |
| Radiator Support | Top: 240mm MB Panel: 240mm (Fan & Radiator Separate Installation) |
| Top | 240mm MB Panel |
| Fan Support | Top: 120mm x2 Bottom: 120mm x2 MB Panel: 120mm x2 Rear: 120mm x1 |
| Top | 120mm x2 Bottom |
| Drive Bays | HDD Cage: 3.5" HDD x1 & 2.5" SSD X2 |
| HDD Cage | 3.5" HDD x1 & 2.5" SSD X2 |
| I/O Port | USB3.0 x 1, USB2.0 x 2, HD Audio |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 160mm |
| Maximum Graphics Card Length | 330mm |
| Maximum PSU Length | 165mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








