
Xigmatek Aqua III MV Mid Tower Tempered Glass Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS323771833
৳7,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xigmatek Aqua III MV Mid Tower Tempered Glass Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Front Panel | Tempered Glass |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, ITX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Material | Tempered Glass and Steel |
| Dimensions | 400 x 286 x 440mm |
| Front Ports | 1 x USB3.0, 2 x USB2.0 |
| Expansion Slots | 7 |
| Radiator Support | MB: 120/240/280mm, Top:120/240/280/360mm, Bottom: 120/240/360mm |
| MB | 120/240/280mm, Top |
| Fan Support | Up to 10 |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 160mm |
| Maximum Graphics Card Length | 410mm |
| Maximum PSU Length | 220mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








