
Xiaomi Redmi X27G 180Hz FHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON532183861
৳18,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi X27G 180Hz FHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | Horizontal Viewing Angle: 178 Degree Vertical Viewing Angle: 178 Degree |
| Horizontal Viewing Angle | 178 Degree Vertical Viewing Angle |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 8bit Color Support |
| Color Gamut | 99% sRGB , Delta E <2 |
| Response Time | 1 ms |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Adaptive Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x Display Port |
| HDMI | 1x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 612.3 (L) x 170 (W) x 451.7 (H) mm |
| Power | |
| Power Consumption | 36 W |
| Voltage | 12 V ⎓ 3.0 A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








