
LG 27EP950-B 27 Inch UltraFine OLED Pro 4K Professional Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON509927070
৳301,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 27EP950-B 27 Inch UltraFine OLED Pro 4K Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Panel Type | OLED |
| Resolution | 4K UltraFine OLED Pro (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.1554 x 0.1554 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | Viewing Angle (CR≥10) 178º(R/L), 178º(U/D) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1M:1 |
| 1M | 1 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | Adobe RGB & DCI-P3 99% (CIE1976) |
| Response Time | 1ms (GTG) |
| HDR | HDR10 |
| Curvature | VESA DisplayHDR™ DisplayHDR™400 TRUE BLACK User Define Key Yes |
| Others Features | Wide Color Gamut |
| Video Features | |
| Flicker Free | 60 hz |
| Others | Dynamic Action Sync H/W Calibration (True Color Pro) On-Screen Control (OSC) |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | Yes.2 |
| HDMI | HDMI : 1 |
| HDMI | 1 |
| USB Port(s) | USB Type C 90W : 1 |
| USB Type C 90W | 1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Display Position Adjustments |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | Yes |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Dimension with Stand (W x H x D) 624.3 x 587.3 x 239.3(up) 624.3 x 477.3 x 239.3(down) Dimension without Stand (W x H x D) 624.3 x 372.8 x 35.3 mm Shipping Dimensions (WxHxD) 34.4" x 6.1" x 20.9" |
| Weight | Weight with Stand 4.8kg Weight without Stand 3.1kg Shipping Weight 20.5 lbs |
| Power | |
| Type | External Power(Adapter) |
| Voltage | 100-240Vac, 50/60Hz |
| Others | DC Off (Max) Less than 0.3W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 Years |








