
GIGABYTE GS27FC 27" FHD 180Hz Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON193008569
৳26,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE GS27FC 27" FHD 180Hz Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | Curved |
| Panel Type | VA |
| Resolution | 1920 x 1080(FHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.3114*0.3114 |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 250 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| 3000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| HDR | HDR Ready |
| Curvature | 1500R |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | 1 x Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Swivel | N/A |
| Pivot | N/A |
| Height Adjustment | N/A |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 610.5*441*208 mm (with Stand) 610.5*362.5*78.3 mm (w/o stand) |
| Weight | 4.53 kg (with Stand) 3.62 kg (w/o stand) |
| Power | |
| Type | Power Board Build-in |
| Power Consumption | Power Consumption: 18W Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Consumption | 18W Power Saving Mode |
| Voltage | AC 100-240V ~ 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








